Prečo je podlahová krytina dôležitá?

Pri zariaďovaní vášho domova je jedným z najdôležitejších aspektov práve podlahová krytina. Tá totiž ovplyvňuje celú miestnosť. A to nielen z hľadiska estetiky, pretože bez vhodnej podlahy nemôže vaša domácnosť pôsobiť dizajnovo, ale tiež kvôli funkčným vlastnostiam. Pred tým, ako sa rozhodnete pre konkrétnu podlahu, musíte zvážiť niekoľko vecí.

Funkčnosť podlahovej krytiny

Funkcia danej miestnosti ovplyvňuje podlahu. Drevené podlahy sú skvelou voľbou do obývačky, ale určite by ste ich nemali inštalovať do kúpeľne, pretože nie sú odolné voči vlhkosti. Otázky, ktoré by ste si mali klásť kúpou podlahy: Čomu bude podlaha vystavovaná? Ide o frekventované miesto v dome, kde sa budete s rodinou často pohybovať? Ak áno, voľte trvanlivú možnosť. Hľadáte vhodnú podlahu do kuchyne či chodby? V tom prípade stavte na odolnosť, ktorou oplýva napríklad laminátová podlaha.

Inštalácia podlahovej krytiny

Musíte sa rozhodnúť, či budete inštalovať podlahu sami, alebo zaplatíte dodávateľa. Ak si neviete rady, radšej si na pomoc zavolajte odborníka, ktorý miestnosť zhodnotí a povie vám, aký typ podlahy by ste mali voliť.

Štýl podlahovej krytiny

Vyberte farby, ktoré doplnia atmosféru miestností. Prispôsobte ich svojmu štýlu, nábytku a dekoráciám. Svetlé farby sú neutrálnejšie a harmonickejšie. Tmavé farby vyvolávajú pocit domova. Masívne drevené podlahy vytvárajú prvotriedny, autentický vzhľad, ktorý poskytne vášmu domovu teplú atmosféru. A navyše, vyznačujú sa aj dlhou životnosťou.

Ak je drevená podlaha mimo váš rozpočet, nemusíte si zúfať. Dnes už na trhu nájdete niekoľko alternatív, ktoré sú na pohľad takmer na nerozoznanie od tých drevených – laminátové či vinylové podlahy dostupné v širokej škále farieb.

Ekologickosť

Ak sa chcete vydať zelenou cestou, zvážte linoleum a korkové podlahy. Prírodné podlahové krytiny sa radia medzi ekologické materiály, najviac šetrné k životnému prostrediu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *