Kuchyňa s ostrovčekom zaujme ako vidiecka aj moderná

Kuchyňa je srdcom domácnosti. V moderne riešenom interiéry sa kuchyňa rieši ako otvorená do obytného priestoru, alebo aspoň pracuje s veľmi honosne pojatou jedálňou. Avšak ani veľký priestor venovaný kuchynskej linke nemusí byť pre mnohých dostačujúcim. Veľkým hitom je kuchynský ostrovček, ktorý zväčšuje priestor kuchynskej linky a dáva kuchyni štýl.

Najčastejšie sa s ostrovčekom stretávame v rôznych južanských kuchyniach, napríklad z Provence. Preto je často v našich mysliach kuchyňa s ostrovčekom spojená s dizajnom vidieckej kuchyne. Samozrejme tej najluxusnejšej. Avšak rozhodne to nie je jediné použitie ostrovčeka. Ten sa hodí aj k hypermoderným kuchyniam. Jeho úloha v celkovej koncepcii priestoru môže byť rôzna. Od úlohy barového pultu vhodného na rýchle raňajky, cez prípravné miesto pri varení, až po ostrovček s platňou a rúrou. Kuchynský ostrovček môže pridávať nielen pracovný, ale aj odkladací priestor. Je nielen praktický, ale aj vizuálne atraktívny.

Kuchyňu s ostrovčekom by mal naplánovať interiérový architekt

Hotová kuchyňa s ostrovčekom nebude nikdy dokonalo zapadať do interiéru. Ideálne je nechať si ju navrhnúť na mieru. Či už bude vo vidieckom, alebo v modernom štýle, ide o veľkú kuchyňu, ktorá stojí viac než jednoduchý sektor. Aby sme s ňou boli spokojní po ergonomickej aj estetickej stránke, mal by nám ju navrhnúť odborník.

Súčasne nesmieme zabúdať ani na to, že takáto kuchyňa je skoro vždy súčasťou otvoreného obytného priestoru. Ideálne je teda navrhnúť kuchyňu s ostrovčekom aj nábytok v obytnej časti tak, aby vzájomne ladili. Krásne ho prepojí aj jednoliata podlaha. Tá ho dokonca opticky zväčší.

Oslovte odborníkov, ktorí všetko zariadia

Slovenská firma WSD – Wood Style Design pre vás navrhne aj na mieru vyrobí kuchyňu s ostrovčekom, ale aj ďalší nábytok do obytnej časti. Firma má vlastného architekta a dizajnéra, ale aj svoju stolársku dielňu. Vďaka tomu bude váš interiér dokonalý a každý kus nábytku zladený.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *