Ako zladiť tapety a závesy

Rok čo rok sa každý z vás potýka s možnosťou prerobenia svojho domu. Prerobiť ho celý alebo len vymeniť pár kúskov? Pred každým krokom si starostlivo premyslite, čo chcete robiť a koľko peňazí si na to chcete vyčleniť. Potom môžete začať. Dnes vám poradíme ako si môžete veľmi pekne zladiť celý priestor bez toho, aby ste si z toho robili ťažkú hlavu.

Plán a rozpočet

Každá väčšia činnosť si vyžaduje podrobnejší plán, ak sa jedná o veľkú zmenu. Idete maľovať? Tak si predsa ochránite nábytok, lišty, okraje okien a dverí izolačnou páskou, aby ste ich nezašpinili, však? Takisto je tomu tak aj pri výbere doplnkov do nového prostredia. Stanovte si ciele a postup. Koľko môžete utratiť financií, kam a ako si to všetko chcete uložiť, aké farby uprednostňujete, koľko času tomu chcete venovať. Keď si nad to spoločne so svojím partnerom sadnete, pôjde vám to nielen ľahšie, ale nájdete aj kombinácie, o ktorých ste možno netušili.

Závesy v studených a teplých odtieňoch

Disponujete francúzskymi oknami alebo len potrebujete oživiť interiér závesmi? Bytový textil ponúka veľké množstvo prevedení, látok, dĺžok i spôsoby uchytenia. Studené odtiene závesov sa hodia skôr do miestností, kde potrebujete odpočívať. Medzi ne sa radia závesy modrej, sivej bielej, šedej farby s jemným alebo žiadnym vzorom alebo priehľadné biele. K tým teplým si pokojne predstavte aj kombinácie červenej, oranžovej, žltej, ružovej s výraznejšími vzormi. Dnes sa fantázii medze nekladú, avšak držte ju trošku na uzde, aby ste veľmi neuleteli pri kombinovaní.

Tapety sú IN

K prerábaniu domu alebo bytu patrí bezpochyby maľovanie stien. Niekto je zástancom čistej bielej farby, iný zas uprednostňuje živé farby. Všetko je otázka vašich preferencií. veľmi vhodnou alternatívou maľovania je tapetovanie. Tapety si môžete vybrať v rôznych odtieňoch, vzoroch a materiáloch. Ich aplikácia je oveľa jednoduchšia a keď sa vám budú zunovať jednoducho môžete tapety odlepiť a nahradiť novými. Väčšinou sa odporúča použiť jeden druh tapety v miestnosti, aby celkový efekt nebol rušivý. Uprednostňuje sa 1 nosná stena, na ktorú sa tapeta upevní. Ak sa vám páči jemný odtieň s nie príliš výraznými vzormi a vynímal po celej izbe, siahnite po ňom.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *