Rehabilitácia pre deti: aké prináša benefity?

Ratolesti sú pre rodičov skutočne drahokamy. Práve to je dôvod, prečo by ste mali dbať o ich zdravie najviac, ako viete. V tomto článku sa dozviete o jednej z možností, ktorou sú rehabilitácie pre deti. Aké prinášajú výhody a prečo by ju malo absolvovať aj to vaše dieťa?

Chcete zlepšiť pohybový systém vášho dieťaťa, poprípade jeho držanie tela? Nech už je to čokoľvek, rehabilitácia pre deti je skutočne tá správna voľba. Prvým veľkým benefitom je, že je vhodná pre všetky deti, bez rozdielu veku či pohlavia.

Aké ďalšie výhody prináša rehabilitácia pre dieťa?

Rehabilitácia pre športovca

Je vaše dieťa veľmi talentované v športe a neustále napreduje pred vašimi očami? To je síce skvelé, avšak nemali by ste zabúdať na správny vývin. Rehabilitácie sú vhodné aj pre športovcov. Tí by ich mali podstupovať na pravidelnej báze. Pri športe si totiž zaťažujú neustále určitú časť tela, čo môže viesť k rôznych komplikáciám. Na rehabilitácií im nastavia vhodné cviky, strečing, poprípade poúrazovú rehabilitáciu.

Vojtova metóda – o čo ide?

Počuli ste už niekedy o Vojtovej metóde? Ide o súbor cvičení, ktorý sa vykonáva najmä u bábätiek s vrodenými chybami. Cieľom Vojtovej metódy je zlepšenie stavu dieťaťa, pričom sú cviky zamerané predovšetkým na centrálny nervový systém. Vďaka tomu bude mať dieťa zlepšené pohybové vzory. Vojtova metóda je vhodná najmä pre deti s mozgovou obrnou, skoliózou či rázštepom chrbtice.

Rehabilitácie pre školákov

Najmä školáci trpia nesprávnym držaním tela a plochými nohami. Aj v tejto oblasti je vhodná rehabilitácia pre dieťa. V prvom rade sa navrhnú vhodné postupy, ktoré budú určené na zlepšenie stavu dieťaťa. To platí aj u adolescentov, pri ktorých sú časté hormonálne zmeny. Tie sa odrážajú najmä na vývine a pohybovom aparáte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *