Registrácia ochrannej známky nemusí byť nočnou morou. Patentoid vám môže pomôcť

Ochranné známky sa tešia veľkej popularite už mnoho rokov – k veľkému rozvoju z hľadiska právnej ochrany označení došlo v druhej polovici 20. storočia. Pre všetky spoločnosti, ktoré predávajú svoje výrobky alebo služby pod svojou značkou, je ochranná známka zárukou, že ich ponuka je právne chránená pred konkurenciou a že na ich výrobku alebo službe nemôže nikto “parazitovať”. Proces registrácie ochrannej známky je však pre mnohých podnikateľov nočnou morou, pretože zahŕňa množstvo papierovačiek a je zdĺhavý – celý proces trvá niekoľko mesiacov. Avšak ani tí, ktorí si s úradmi nerozumejú, sa nemusia tejto právnej ochrany vzdávať – v súčasnosti existujú špecializované spoločnosti, ako napríklad Patentoid, ktoré dokážu vybaviť všetko od A po Z, a to kompletne online.

Ochranná známka – cena, do ktorej sa oplatí investovať

Ak chcete získať právnu ochranu, ktorá sa označuje písmenom R v kruhu vedľa názvu výrobku alebo služby, musíte o ňu požiadať na Úrade priemyselného vlastníctva. O zápis ochrannej známky do registra ochranných známok môžu požiadať právnické aj fyzické osoby. Okrem samotného papierovania však mnohé firmy zráža aj cena ochrannej známky – tu však treba poznamenať, že hoci sa cena môže zdať vyššia (pohybuje sa rádovo v stovkách eur v závislosti od rozsahu), rozhodne sa oplatí do nej investovať, pretože sa vám v budúcnosti niekoľkonásobne vráti. Odcudzenie vašich výrobkov alebo služieb konkurenciou by pre vás znamenalo oveľa vyššie straty.

Registráciu ochrannej známky za vás vybaví Patentoid

Ako sme už spomenuli vyššie, zložitou registráciou ochrannej známky a papierovaním sa určite nemusíte zaoberať sami. Môžete o ňu požiadať z pohodlia domova bez toho, aby ste museli vynaložiť akékoľvek úsilie. Stačí sa obrátiť na Patentoid, ktorý za vás prevezme zložitý proces podávania a dokladovania formalít, vypracovania žiadosti a ďalších dokumentov. Vďaka svojim rozsiahlym skúsenostiam vám Patentoid zabezpečí ochrannú známku nielen na Slovensku, ale kdekoľvek na svete, kam sa chystáte podniknúť. Celý proces sa navyše vybavuje online, takže ušetríte veľa času a zbytočných cestovných nákladov. Stačí vyplniť online formulár, odoslať plnú moc, zaplatiť za objednávku a potom už môžete podnikať s istotou právnej ochrany vašej značky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *