Na jesenné a zimné vírusy je dôležité organizmus pripraviť

Potrebou niektorých vitamínov sme dnes už tak masírovaní, že na ich doplnenie nakoniec zabudneme. Tradičnou obeťou masívnej známosti je vitamín C. Niekedy podobne dopadá aj vitamín D či z minerálov horčík. Ktoré doplnky stravy podporia našu imunitnú reakciu, keď sa stretneme s nákazou?

Nepodceňujte C-čko a kúpte si to kvalitné

Ovocie, ktoré do seba dostávame v zime, z dovozu, zbierané často nezrelé, dlho skladované, neobsahuje obyčajne tie dávky vitamínu C, ktoré by naše telo potrebovalo. Vitamínom C sa naviac nejde predávkovať, nadbytok naše telo vylúči močom. Takže určite neurobíme chybu, ak ho budeme užívať aj ako doplnok stravy. V dnešnej dobe máme možnosť siahnuť po vitamíne C s postupným uvoľňovaním. Ten ho z nášho tela obratom nevylúči, ale umožní jeho lepšie vstrebávanie. Vitamín Extra C 500 s postupným uvoľňovaním od Naturvita obsahuje 90 kapslí. Je to dávka na tri mesiace.

TIP: Zdravé sliznice, ale aj vlasy a pokožku, vám pomôže zdržať Biosil.

Miesto slniečka si naordinujte vitamín D3

Ďalším dôležitým vitamínom je vitamín D3. Ten má v našom tele mnoho rolí, ale okrem iného je aj dôležitým vitamínom pre náš imunitný systém. Preto sa hovorí, že kam nechodí slnko, tam chodí lekár. D-čko je totiž slnečným vitamínom, ktorý do tela dostaneme zo slnečného žiarenia. Keď je však slniečka na jeseň a v zime málo, je ho nutné doplniť kvalitným doplnkom stravy. Zaujímavosťou je, že aj keď sa doktori vyhýbajú nazvať čokoľvek prevenciou Covid-19, vitamín D3 ako podporu imunitného systému odporúča mnoho z nich.

Pochutnajte si na tradičnej bylinke na imunitu

A čo tradičné bylinky? Kto má záhradku, ten si dokáže vypestovať mnoho liečivých bylín. Nájdeme ich aj v prírode. Pokiaľ ste sa ale na nepríjemnú jeseň s vírusmi nepripravili, zaraďte medzi používané doplnky stravy echinaceu. Doplnok stravy Echinacea 500 plus má schopnosť podporiť prirodzenú obranu organizmu,podporuje tiež dýchacie cesty pri chladnom počasí a udržuje správne funkcie obehového systému.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *