Menštruačný kalíšok a jeho najväčšie benefity!

Premýšľali ste niekedy nad výmenou vašich zaužívaných pomôcok na menštruáciu? Výborným riešením je napríklad menštruačný kalíšok, ktorý prináša širokú škálu benefitov. Je vhodný pre všetkých, a to bez akýchkoľvek rozdielov.

Samozrejme, vybrať si tú správnu pomôcku na menštruáciu nemusí byť vôbec jednoduché. Predsa len, na trhu existujú rôzne druhy, ktoré sa odlišujú použitým materiálom, ale aj využitím. Za najčastejšie používané sa považujú klasické vložky a tampóny. Menej často používané pomôcky sa vyznačujú najmä tým, že o nich nie je dobrá informovanosť. Ženy tak majú predsudky pred ich použitím. Ide napríklad o menštruačný kalíšok, ktorý má množstvo benefitov. O tom si však viac povieme v nasledujúcich riadkoch tohto článku. Pohodlne sa usaďte a nechajte sa inšpirovať.

Ekologické riešenie

Možno by ste neverili, no menštruačný kalíšok sa považuje za vysoko ekologickú pomôcku. Veď si len predstavte, koľko tampónov a vložiek dokáže jedna žena vyhodiť za rok. Menštruačný kalíšok sa nevyhadzuje tak často, vďaka čomu je to maximálne výhodné riešenie. Táto pomôcka je vyrobená zo silikónu, kaučuku alebo podobných materiálov. Ide však o ľahko rozložiteľné materiály.

Jednoduché používanie

Menštruačný kalíšok vyniká aj jednoduchým používaním. Po jemnom stlačení sa totiž ľahko zavedie do pošvy. Tam zbiera krv minimálne 12 hodín, čo je skutočne veľmi výhodné. Zaobstarať si ho môžete v rôznych veľkostiach, pričom bude vaša intímna hygiena maximálne bezpečná. Výber veľkosti záleží napríklad od toho, či ste už predtým rodili alebo nie. Pri zavádzaní vždy dodržujte bezpečnostné pokyny, ktoré sú uvedené na obale.

Na webstránke spoločnosti ekomarket.sk si máte možnosť zaobstarať aj anionové vložky. Sú veľmi praktické, komfortné a výborne sa nosia. Preto neváhajte a vyberte si aj z pomôcok, ktoré ste možno doteraz nepoužívali.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *