Čo by ste mali vedieť o garáži?

Ako všetci vieme garáž je domovom vášho vozidla. Mať garáž je výhodné, vaše auto je chránenépred prípadným poškodením aj vplyvmi počasia. Nestretnete sa s nepríjemnosťami, akými je poškrabaný lak či studené sedadlá. Na čo by ste mali myslieť, keď sa rozhodnete pustiť do vybudovania takéhoto “prístrešku”?

Aj stavba garáže má svoje predpisy

Zatiaľ čo na malú garáž vám postačí len územný súhlas, tá väčšia už bude vyžadovať viac papierovania. Okrem územného rozhodnutia sa nezaobídete ani bez stavebného povolenia. Garáž by mala s domom tvoriť nedeliteľný architektonický celok. Pôsobiť musí čo najmenej rušivo, preto sa najčastejšie umiestňuje v suteréne domu alebo vedľa neho a prepája sa s obytnou časťou.

Cesta, ktorá vedie ku garáži

Nájazd do garáže by mal byť čo najpohodlnejší. Aj preto sú ideálne garážové dvere na diaľkové ovládanie. Na komforte sa podpíše aj samotná príjazdová cesta, ktorá k nim vedie. Mala by byť krátka, pohodlná, rovná a bez prekážok. Povrch musí byť dostatočne pevný. Ladiť by mal s materiálmi, ktoré sú použité okolo domu a záhrady. Príjazdovú cestu je tiež potrebné osvetliť, nech na ňu dobre vidíte aj v noci.

Vyberte si tie najlepšie garážové dvere

Na garážových dverách sa rozhodne nesnažte ušetriť. Práve ony sú totiž dôležitým bezpečnostným prvkom. Samozrejme, do úvahy by ste nemali brať len praktickú stránku, ale aj tú estetickú. Garážová brána je pomerne veľká a len ťažko prehliadnuteľná. Aj preto si môžete vyberať môžete zo širokej palety farieb, dekorov a jedinečných dizajnov. Doslova jedinečný kúsok z nich vytvorí špeciálna technológiaDuraPrint, ktorá využíva digitálne atramentovú tlač. Vytlačiť si môžete nechať rôzne imitácie dreva, betónu, ľubovoľné obrázky či fotografie. Všetko tak, aby bola vaša brána originálna a odrážala osobnosť vášho domu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *