Bolesti kĺbov sa objavujú v každom veku ­– vyriešte ich s odborníkmi

Bolestivé kĺby môžu mať celú radu príčin. Dôležitá je preto vždy správna diagnostika, vďaka ktorej je možné bolesť efektívne a trvale odstrániť. Avšak niektoré zápalové a degeneratívne ochorenia sa nedajú odstrániť, alebo je liečba zdĺhavá, a vedú k chronickým bolestiam napríklad v oblasti kolien. V tomto prípade pomôžu iné zákroky za pomoci špeciálnej intervenčnej diagnostiky.

Veľmi častou je bolesť kolena

Bolesť kolena patrí medzi najčastejšie bolesti kĺbov. Príčin ale môže byť toľko, že bez správnej diagnózy, čo je príčinou bolesti, nejde zahájiť správnu liečbu. Aj v tomto prípade totiž platí, že dôležité je vyriešiť príčinu bolesti, či už akútnej, alebo chronické. Na bolesť kĺbov, vrátane chronických bolestí kolena, sa špecializuje Pain Clinic. Tá ponúka metódy, ktoré dokážu bolestivosť zmierniť až odstrániť, a to aspoň na nejaký čas, či až do doby vyriešia príčiny problému.

Príčiny bolesti kĺbov

Najčastejšími príčinami chronických bolestí v oblasti jedného či oboch kolien bývajú rôzne infekcie, ktoré prebiehajú v tele. Bolestivosťou sa môžu prejaviť zápalové ochorenia, reumatická artritída, ale tiež degeneratívne ochorenia, kam spadá predovšetkým artróza.

Pain Clinic sa špecializuje na tzv. intervenčnú diagnostiku

Intervenčná diagnostika sa robí za pomoci röntgenu. Bolesť kolena ovplyvňujú predovšetkým tri z piatich nervov, ktoré sú v tejto oblasti prítomné. Tie inervujú vnútornú časť kĺbu. Pri diagnostike sa do blízkosti nervu zavedie ihla. Ak pri diagnostike bolesť ustúpi, nasleduje intervenčný terapeutický zásah, ktorým je denervácia kolena. Ide o liečbu bolesti formou radiofrekvenčnej ablácie.

Tento zákrok dokáže potlačiť bolesť na obdobie mesiacov až rokov, čím pacient získava čas na vyriešenie primárnej príčiny bolesti. V Pain Clinic sa zameriavajú na metódy odstraňovania bolesti. Nejde o ortopédov, takže pokiaľ bolesť kĺbov, či už kolenných, alebo iných, spôsobujú degeneratívne zmeny vyžadujúcu napríklad výmenu kolenného kĺbu, je nutné riešiť problém s ortopédom.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *