Aj nohavičkové plienky môžu byť eko

V určitom veku začínajú byť klasické plienky pre dieťa nepraktickými. Pokiaľ už behá, či ho učíme chodiť na nočník, potrebujeme byť schopní manipulovať s plienkou rovnako jednoducho, ako s nohavičkami.

Najčastejšie prechádzajú maminky na nohavičkové plienky vo chvíli, keď začínajú učiť dieťa chodiť na nočník. To nám už nutnosť vykonať potrebu naznačí, ale je na nás, maminkách, nezaváhať a stihnúť ho posadiť na nočník či rovno na záchod. Áno, sú aj také deti, ktorých fáza „nočník“ minie úplne. O to lepšie! Neznamená to totiž, že ich odplienkujeme pozdejšie. Často je to práve naopak.

Obľúbili ste si eko či bio plienky?

Mnohé maminky dnes už používajú výhradne ekologické a biologicky odbúrateľné plienky. Skvelé vlastnosti ponúkajú napríklad bambusové plienky. Vynikajú napríklad priedušnosťou a výbornými termoregulačnými vlastnosťami. Teplo sa z plienky rýchlo odvádza a nedochádza tak k zapareniu jemnej detskej pokožky.

Ekologické nohavičkové plienky z Čiech

Ale aj nohavičkové plienky kúpite ako eko a bio. Vyrába ich česká značka MonPeri, ktorá predáva dermatologicky testované nohavičkové plienky s vynikajúcimi vlastnosťami. Sú z prírodných materiálov, hebučké, s mäkkými manžetami okolo nožičiek a so super absorpčným a priedušným systémom. Nebojte sa ani ceny. Už dávno neplatí, že si za eko a bio plienky priplatíte. Bonus pritom prinesú vášmu dieťatku aj prírode.

Nohavičkové plienky MonPeri sa vyrábajú v dvoch veľkostiach. Ako L pre deti o hmotnosti 8 až 13 kg a vo veľkosti XL pre deti vo veku 13 až 18 kg. K dispozícii sú dve veľkosti balení. Malé s 20 ks plienok a veľké so 72 plienkami.

Vychovajte eko dieťa

Vzťah k životnému prostrediu a k ekológii by sme mali deťom vštepovať už od útleho veku. Začať môžeme už od narodenia, trebárs práve výberom eko plienok. Vaše dieťa to ocení dvakrát. Najprv ako malé, vďaka priaznivému vplyvu týchto plienok na jeho pokožku, následne v dospelosti, vďaka zachovalejšiemu životnému prostrediu, ku ktorému ako poučení rodičia prispejete.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *